12 czerwiec

Samochody sterowane internetowo już niebawem. O ile prawo pozwoli…

Jeszcze kilka lat temu wizja autonomicznego samochodu, prowadzonego bez kierowcy, albo z bardzo małą jego pomocą, była czymś bardziej zbliżonym do science fiction niż do rzeczywistości. Okazuje się, że wkrótce będzie to możliwe. Dlatego na najbliższe lata wprowadzenie systemów autonomicznych samochodów zapowiadają takie miasta jak Gdańsk, Jaworzno czy właśnie Łódź.

Read More

22 Maj

Rezolucja PE o transporcie drogowym krytykowana przez polskich eurodeputowanych

Przyjęta w ostatni czwartek rezolucja Parlamentu Europejskiego (PE) o transporcie drogowym wskazuje, że swoboda świadczenia usług transportowych na obszarze Unii Europejskiej (UE) nie daje przyzwolenia na naruszanie praw pracowników. Zdaniem naszych eurodeputowanych rezolucja zaszkodzi przede wszystkim firmom transportowych z Europy Środkowo-Wschodniej.

Read More

12 kwiecień

Wyższe opłaty za przegląd pojazdu

W najbliższym czasie mają wejść w życie przepisy, które zmienią kwestię opłat za przegląd pojazdu. Kto nie zdąży w terminie wykonać badania technicznego, nie będzie musiał robić go w państwowej Stacji Kontroli Pojazdów, ale za badanie zapłaci podwójną stawkę. Co więcej, ceny diagnostyki będą zmieniały się zależnie od stopnia inflacji.

Read More